Що таке їжа

Їжа - сукупність неорганічних і органічних речовин, які отримуються організмами з довкілля і використовуються для живлення. 

Їжа потрібна організму для побудови і відновлення зростаючих тканин тіла, які руйнуються в процесі життєдіяльності; для підтримки цього процесу і заповнення енергії, яка витрачається. Основне призначення їжі - бути джерелом енергії і "будівельним матеріалом" для організму.
Ще в давнину люди замислювалися, як на організм впливають ті або інші продукти харчування. Для прикладу можемо привести "Застільні бесіди" Плутарха, в яких обговорюються різні види вина, м'яса, хліба, овочів, фруктів та іншого разом з питаннями філософії, державного устрою і мистецтва. І це, зрозуміло, не випадково. Ми і самі іноді помічаємо реакції нашого шлунково-кишкового тракту на деякі види їжі і питва. Чому після обіду в одному випадку ми залишаємося задоволеними, ситими, повними сил і бадьорості, а в іншому - важкими, сонними, в'ялими і у нас бурчить в животі?
Це питання відноситься до категорії матеріальної їжі і перш ніж на нього відповісти, треба нагадати: Бог, створивши Всесвіт, наділив кожен предмет, кожну суть конкретними якостями, властивостями і здібностями. У будь-якій плоті закладена конкретна інформація про якості, властивості і здібності. Вживаючи їжу, наш організм наділений здатністю інстинктивно прочитувати інформацію про якості, властивості і здібності вживаних продуктів.
Їжа і вода є не лише джерелом зовнішніх ресурсів і позитивних емоцій, але і джерелом ушкоджувальних біохімічних і механічних чинників.
Цінність продуктів харчування полягає у відсутності в них ушкоджувальних чинників. А точніше в співвідношенні змісту в них корисних ресурсів і ушкоджувальних клітини чинників.
Давайте детальніше розберемо, що ж в продуктах харчування є корисним ресурсом, а що ушкоджувальним чинником. 

Різні частини рослин і тварин містять різну кількість корисних ресурсів і ушкоджувальних чинників. Має значення, в яких умовах росла рослина і в який період ії було зібрано, оскільки оболонки овочів і фруктів, виконуючи бар'єрні функції, містять мало корисних ресурсів, але накопичують з довкілля різні речовини, у тому числі і шкідливі. Молоде листя і паростки містять набагато менше шкідливих речовин і шлаків, чим старе листя і задерев'янілі стебла. Якщо на початку літа при засолюванні огірків можна покласти лист чорної смородини в розсіл, то восени цього краще не робити. Цілком буде досить насіння кропу, коріння хріну і часнику.

При використанні в раціоні м'яса слід враховувати, чим живилася тварина і як вона була забита. Наприклад, корисні ресурси м'язових клітин тварин є основною метою вживання м'яса та риби, але під час стресу м'язи знаходяться в підвищеному тонусі і активно розтрачують накопичені ресурси, переводячи їх в шлаки, які потім накопичуються в тканинах. Якщо тварина відчуває тривалий стрес, перш ніж ії заб'ють, то в ії м’ясі вже мало корисних ресурсів і багато шлаків. Таке м'ясо краще не вживати. 
Також для визначення якості продуктів важливі умови і терміни їх зберігання.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Топ 10 найкорисніших овочів

Топ 10 продуктів з найвищим вмістом білка

Топ 10 корисних фруктів